Mieszkańcy miast mają obecnie tendencję do uciekania podczas weekendów na tereny turystyczne, wiejskie, żeby oderwać się od biegu miasta. Aczkolwiek myślę, że świetnym pomysłem jest także wybranie się do innego miasta. Dlatego zachęcam was do odwiedzenia Łodzi.

Jak wiemy Łódź to stosunkowo młode miasto dlatego też próżno szukać tu mnogości zabytków, ale miasto to potrafi zaskoczyć. Przede wszystkim polecałbym przespacerować się Łódzkim deptakiem, czyli ulicą Piotrkowską, która jest jednym z największych deptaków tego typu w Polsce. Mnogość restauracji, knajp, a latem ogródków piwnych sprawia, że chętnie przystaniemy podczas spaceru.

manufaktura

Niewątpliwą wizytówką Łodzi jest centrum handlowe manufaktura

Drugim bardzo mocnym atutem modernistycznej Łodzi jest centrum handlowe Manufaktura, które oferuje produkty znanych marek zazwyczaj w niższych cenach niż gdziekolwiek indziej w Polsce. Oprócz tego co tydzień manufaktura zaskakuje swoich klientów różnymi atrakcjami – latem możemy zobaczyć przed centrum miasteczko plażowe, a zimą śnieżne budowle i rzeźby. Ja wybierając się do centrum handlowego manufaktura zawsze wracam z pełnymi siatkami, często wspomagam się szybką pożyczką od ekspreskasa.pl, aby zrealizować swoje zachcianki

Jeśli chodzi o atrakcje to niewątpliwie mogą nimi być klasyczne kamienice i pozostałości po słynnych fabrykach i manufakturach. Warto zwrócić uwagę, że niektóre z Łódzkich kamienic mają ponad 100 lat. Napewno warto też zwrócić uwagę na pierwsze w Polsce kino, które właśnie powstało w Łodzi.

(Visited 114 times, 1 visits today)