W Łodzi znajduje się miejsce mające status absurdalnego. Dzięki wstawienictwu i projekcie rady osiedla Nad Nerem wybodowano tam boisko, plac zabaw, plenerową siłownię, podstawę pod lodowisko i kilka innych mniejszych atrakcji za trochę ponad 800 tysięcy złotych. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że nikt nie korzysta z tych obiektów, a w mieście właśnie przegłosowano ustawę o rozbudowaniu całego kompleksu.

Kluczowym faktem dlaczego nikt nie korzysta z obiektów jest ich odległość od najbliższych zabudowań, która wynosi ponad pół kilometra, jednak do prawdziwego centrum osiedla to już około półtora kilometra. Oprócz tego w najbliższym sąsiedztwie osiedla, a także na nim samym znajdują się boiska zgodne ze standardem orlik i place zabaw dla dzieci. Opustoszały kompleks świeci pustkami od czasu ukończenia jego inwestycji.

Jednak największym absurdem całej tej sprawy było przyjęcie rozporządzenia o rozbudowie tego kompleksu o kolejna ponad 600 tysięcy złotych przez radę miasta Łodzi. Prawdopodobnie nikt o sprawie by teraz nie mówił gdyby nie ta inicjatywa, która ma na celu postawić boisko wielo funkcyjne, które bardzo prawdopodobne będzie tak samo nie używane.

rozbudowa

Rozbudowa boiska może niedługo stać się faktem… absurdalnym faktem…

Obecie boisko służy jako wybieg dla psów czy miejsce do zabaw quadem lub crossem co tylko podkreśla, że inwestycja jest niszczona i była bezcelowa. Oby jak najmniej takich absurdów w Łodzi.

 

 

 

 

 

(Visited 237 times, 1 visits today)