Wczoraj, czyli 13. września, Julian Tuwim (gdyby oczywiście żył), obchodziłby swoje 121 urodziny. Ten urodzony w Łodzi żydowskiego pochodzenia poeta i pisarz został jednak, jak co roku, upamiętniony całkiem ciekawym wydarzeniem zorganizowanym przez Dom Literatury, Klub DOM i Pałac Młodzieży w Łodzi. 

Julian Tuwim urodził się 13 września, jednak 121. rocznicę jego urodzin zaczęto obchodzić w cheap jerseys tym wholesale nba jerseys roku już 11 września, w piątek, kiedy to przeprowadzone zostały wholesale jerseys liczne gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. Jak można się domyślać, nie zabrakło recytacji i interpretacji znanej chyba każdemu dziecku „Lokomotywy” .

13 września natomiast Small można było wziąć udział w licznych koncertach i  przedstawieniach. Wystąpili między innymi Kabaret Bi-Ba-Bo, Jakub Pawlak i Teatr Ognia. Szczególnie do gustu przypadł mi występ osttnich artystów, który był po prostu jak nie cheap mlb jerseys z tego świata – czasami nawet bałem się, że poparzą się, tak bardzo wymachując ogromnymi płomieniami. Na szczęście odbyło się bez nieprzyjemnych niespodzianek.

Julian Tuwim

Julian paradise? Tuwim urodził się w Łodzi w 1894 roku

Nie mogło także zabraknąć recytacji wierszy poety. Miło było przypomnieć sobie  takie dzieła sztuki, jak na przykład „Do prostego wholesale nfl jerseys człowieka”, z którym styczność miałem ostatnio Ecografia w liceum.

Swoją drogą, nie wiedziałem, że Julian Tuwim biegle władał językiem esperanto. Część jego wierszy nawet została przetłumaczona przez niego samego. Mam kolejny powód, aby zacząć zagłębiać się chociaż trochę w tajniki Jam tego nie języka, który od zawsze mnie interesował 🙂

(Visited 149 times, 1 visits today)